Ogłoszenia Bydgoszcz na Asymetrie.pl > Muzyka i Edukacja > Kursy i Warszaty > Florysta to coraz bardziej ceniony zawód

Archiwalne: Florysta to coraz bardziej ceniony zawód

30.10.2019


Florysta to coraz bardziej ceniony zawód. Absolwenci tego kierunku zajmują się nie tylko pracą przy kwiatach i roślinach, ale coraz częściej łączą pracę w kwiaciarni z artystyczną stroną florystyki. Liczne konkursy, przygotowywanie ozdób do katalogów i prasy, poznawanie tajników światowego bukieciarstwa, prowadzenie kursów dla bukieciarzy, praca za granicą na terenie UE, to tylko kilka fascynujących zajęć, jakie czekają na Ciebie po ukończeniu tego kierunku.
Czego nauczysz się na kierunku Florysta w szkole Żak?
Zostaniesz nie tylko znawcą materiałów roślinnych i nieroślinnych, tak aby finalnie stosować aktualne trendy nawet w dekoracji wnętrz, ale poznasz także kulturowe podstawy florystyki – od starożytnych kompozycji, przez ikebanę, po dekoracje dożynkowe i współczesne. Zapoznamy Cię ze środkami artystycznego wyrazu, czyli m.in.: zagadnieniami związanymi z barwami i kompozycją, cechami plastycznymi roślin, programami graficznymi służącymi do wykonywania projektów. Oczywiście nauczysz się również samodzielnie wykonywać kompozycje florystyczne różnego rodzaju doskonale dopasowane do okazji od ślubów, Walentynek, rocznic i chrzcin, po dobór roślin do ogrodów i biżuterię floralną. Zapoznasz się z tajnikami prowadzenia przedsiębiorstwa florystycznego oraz sprzedażą i usługami w tej branży. Dodatkowo będziesz uczyć się języka obcego z naciskiem na słownictwo i zwroty, które przydadzą Ci się w zawodzie florysty oraz prowadzeniu biznesu.
Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki
Wykonywanie kompozycji florystycznych (RL.26)

Zapisz się już teraz https://bydgoszcz.zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub przyjdź do sekretariatu, ul. Długa 32/5 w Bydgoszczy!

1 zł