Ogłoszenia Bydgoszcz na Asymetrie.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Bydgoszcz i okolic!

"Time to have fun" czyli imprezowa środa w Point Club w Bydgoszczy [zdjęcia]

2019-08-21 12:00:00

Parkiet był pełen! Tak się bawili bydgoszczanie i bydgoszczanki w Point Club w Bydgoszczy w środę 14.08.19. Zobaczcie fotki!


10 sposobów, na które niszczysz swój dom. Kto za to zapłaci?

2019-08-21 11:40:00

Wiele rzeczy, które robimy odruchowo lub nieświadomie szkodzi nam, naszym bliskim oraz środowisku, w którym żyjemy. A przecież to jest nasz dom. W epoce globalizacji wiele procesów przypomina naczynia połączone - nasze, pozornie nieszkodliwe przyzwyczajenia, mogą bardzo szkodzić osobom, zwierzętom i roślinom w odległych krajach. Podstawowa zasada? Jeśli coś jest jednorazowe – najprawdopodobniej powinniśmy z tego zrezygnować. W przeciwnym razie zapłacą to przyszłe pokolenia.


Złodzieje lubią wakacje. Wtedy jest najwięcej włamań

2019-08-21 11:27:00

Mieszkanka Osielska pod Bydgoszczą zaalarmowała policję, że w pobliżu domu sąsiadów kręci się postać w kapturze. Na początku sierpnia w tej samej miejscowości obrabowano dom. Włamywacze grasowali też ostatnio w okolicy Grudziądza.


Kujawsko-Pałucka Operacja Żagiel. Regaty na jeziorze Mielno w Łącku [zdjęcia, wyniki]

2019-08-21 10:49:00

W miniony weekend (17-18 sierpnia) na Przystani Łącko (gm. Pakość) odbyła się 42. Kujawsko-Pałucka Operacja Żagiel zorganizowana przez Yacht Klub Polski Inowrocław. Były to największe regaty żeglarskie w klasach turystycznych w naszym regionie. Na jez. Mielno rywalizowało 103 żeglarzy na 36 jachtach z 11 klubów żeglarskich między innymi z: Kruszwicy, Barcina, Janikowa, ale również Bydgoszczy, Zgierza czy Olsztyna.


Pożegnanie Lata 2019 w Myślęcinku w Bydgoszczy. Kto wystąpi na Różopolu?

2019-08-21 10:20:00

Tradycyjnie Babim Latem Bydgoszcz pożegna wakacje w Myślęcinku. W niedzielę, 25 sierpnia, na Polanie Różopole zagrają m.in. Natalia Szroeder, Xxannaxx i Chłopcy Kontra Basia.


I LO w Bydgoszczy przygotowuje się do jubileuszu 400-lecia. Z tej okazji powstaje nowa hala przy szkole

2019-08-21 10:17:00

Zasadzenie dębu „Cyprian”, okolicznościowy mural na ścianie jednej ze szkolnych sal, wyjątkowy koncert i bal w Operze Nova oraz zjazd absolwentów - I LO w Bydgoszczy przygotowuje się do jubileuszu 400-lecia szkoły. Jeszcze w tym roku liceum zyska nową halę sportową, której budowa trwa od poprzednich wakacji.


Wiesz, co sprzedają na targu? Pewnie nawet nie znasz nazw tych warzyw

2019-08-20 11:56:00

W polskich sklepach coraz łatwiej jest dostać niecodzienne warzywa o czasem dziwnie brzmiących nazwach. Nawet w dyskontach potrafią pojawić się mało znane odmiany jarzyn, które, jak się okazuje, niekoniecznie mają egzotyczny rodowód. Niektóre z nich można spokojnie uprawiać w Polsce - zatem jak to możliwe, że tak rzadko o nich słyszymy? Zobaczcie listę mało popularnych warzyw, które budzą coraz większe kulinarne zainteresowanie. Ze względu na ich świetne właściwości warto sprawdzić, jak można je wykorzystać w naszej kuchni.


Nawet nie wiesz, że mówisz po francusku! Te słowa długo nie były polskie

2019-08-20 11:31:00

Polacy nie gęsi, iż swój język mają? Być może, ale przyznajmy przed sobą, że mnóstwo słów w naszych słownikach to zapożyczenia z innych języków. Kto choć raz narzekał na nadmiar anglicyzmów w polszczyźnie, niech zrewiduje swoje poglądy, bo wbrew pozorom nie jest ich wcale aż tak dużo, przynajmniej, jeśli porówna się je z galicyzmami, czyli zapożyczeniami z języka francuskiego. W Wielkim słowniku wyrazów obcych z 2003 roku podano aż 5889 słów mających swoje źródło w francuszczyźnie – dla porównania, znalazło się tam tylko 3593 anglicyzmów. Galicyzmy w polszczyźnie najintensywniej pojawiały się w XVII i XVIII wieku – nieprzypadkowo, to bowiem czas licznych koneksji Polski i Francji. Warto pamiętać, że zapożyczenia z języka francuskiego były używane głównie zez arystokrację i szlachtę. Dziś jednak używamy ich wszyscy, a niektóre z nich na pewno was zaskoczą. Sprawdźcie sami!


W tych szkołach po drugiej turze naboru w Bydgoszczy są jeszcze wolne miejsca [lista]

2019-08-20 11:10:00

Absolwenci gimnazjów i podstawówek, którzy nie dostali się do żadnej szkoły średniej w Bydgoszczy, mogą jeszcze znaleźć wolne miejsca. Są one w technikach i szkołach branżowych I stopnia.


Oni wystartują w wyborach parlamentarnych w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Świeciu i Nakle. Zarząd Krajowy PO wytypował kandydatów

2019-08-20 11:06:00

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej przyjął propozycję listy kandydatów do Sejmu i Senatu, która została przedstawiona Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej. Jeśli zostanie zatwierdzona, to właśnie te nazwiska najprawdopodobniej pojawią się na listach wyborczych do Sejmu i Senatu w okręgu wyborczym nr 4 (Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, Nakło nad Notecią). Zobaczcie, na kogo będzie można oddać głos.